Cosmopolitanda yayınlanan röportajınıza nereden ulaşabiliriz?

İlgili linkten ulaşabilirsiniz; http://www.cosmopolitanturkiye.com/galeri/erkekler/iddiali-fizikleriyle-dikkat-ceken-yedi-adam/5


Vücut geliştirmeye nasıl başladınız?

Vücut geliştirmeye 10 yıl önce başladım. Beş yaşından beri sporla iç içeyim. Gerçek bir Sylvester Stallone hayranıydım. Bir gün onun gibi bir fiziğe sahip olmayı daha çocuk yaşlarda kafaya koymuştum. Eski futbolcuyum. 12 yıl kadar futbol oynadım fakat sonrasında bırakma kararı aldım. Vücut geliştirme sporuna başladım.


Vücut geliştirmek sizi nasıl hissettiriyor? 

Vücut geliştirmek bana kendimi mükemmel hissettiriyor. Güne iyi hissederek ve kendimi görüp daha fazla motive olarak başlıyorum.


Haftanın kaç günü antrenman yapıyorsunuz? 

Haftanın beş, altı günü antrenman yapıyorum. Üç gün ağır kardiyo antrenmanlarım da var.


Peki, hedefiniz nedir? 

Hedefim Dünya Güzellik, Fitness ve Fashion yarışmasına katılmak. Bu yarışmada derece yapacağıma inanıyorum. Onun öncesinde Aralık ayında Dubai'de olacağım. Burada Dubai Muscle Show olacak. Orada bütün dünya yıldızlarıyla beraber olacağım.


Vücut geliştirmek mesleğinizi nasıl etkiliyor? Olumlu veya olumsuz yanları var mı? 

Vücut geliştirmek mesleğimi olumsuz etkilemiyor. Kuyumculuk ve mobilya alanında ticari faaliyetlerim var. Ayrıca 10 yıldır eğitmenlik yapıyorum. Kendimi birçok alanda geliştirmeye çalışan biriyim. Fakat son üç, dört yıldır antrenörlük kariyerime fazlasıyla vakit ayırıyorum. Ünlülere danışmanlık, yaşam koçluğu yapıyor psikoloji ve motivasyon üzerine çalışıyorum. Motivasyon üzerine bir kitap yazdım, kısa zamanda yayınlayacağım.


Sıkı beslenme vücut geliştirmenin olmazsa olmazı. Siz düzenli besleniyor musunuz? Nasıl bir diyet uyguluyorsunuz?

Düzenli besleniyorum. Yılın 12 ayı da formda geziyorum. Bu hayat felsefem benim. Karbonhidrat, protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum. Yarışma dönemleri daha da sıkı bir beslenme programı uyguluyorum.


Protein ağırlıklı beslenmek, özellikle bol bol yumurta yemek sizi zorlamıyor mu? 

Protein ağırlıklı beslenmek zorundayız. Bu sporu yapabilmeniz için usanmadan yemek yeme kapasiteniz olmalı. Yumurtadan bir gün olsun sıkılmadım.


Kaçamak yaptığınızda vicdan azabı çekiyor musunuz? 

Kaçamak yapınca vicdan azabı oluyor tabii ki. Ama neyi, ne zaman yemeniz gerektiğini bilirseniz problem yok. Haftada bir gün, bir öğün kendimi ödüllendiriyorum.


Spor rutininiz sosyal hayatınızı etkiliyor mu? 

 Sosyal hayatım etkilenmiyor çünkü ben prensipli biriyim. Her şeyim sistemli ve düzenlidir.


 Ekstra kas yapmak için neler kullanıyorsunuz? 

Ekstra kas yapmak için sıkı besleniyorum. Supplement desteği de alıyorum.


Vücut geliştirmenin cinsel hayatı olumsuz etkilediği söyleniyor, ne dersiniz? 

Spor, vücudunuzda daha fazla kan akışı sağlıyor ve kaslarınızı çalıştırdığınız için testosteron üretimini artırıyor. Bu tür şeylere fazla inanmamak lazım.


Sizin için ideal kadın profili nasıl? O da kaslı mı olmalı? 

Benim için ideal kadın fit ve anatomisi düzgün biri olmalı. İlla benim gibi kaslı olmasına gerek yok. Kadınsı özelliklerini kaybetmemiş olmalı.


Kendinizi nasıl motive ediyorsunuz? 

Yeni bir güne başlarken yataktan kalkmadan müzik dinleyerek kendimi motive ederim. Duşa girerim ve sonrasında saçlarımı yapar güzel şekilde giyinirim. Bu sırada aynada kendime bakar ve derim ki, bugün dünden daha da güzel ve iyi bir gün olacak. O güne muhakkak bir hedef koyarım. O hedefe ulaşmak için de kendimi motive ederim.


Kimin vücudu size ilham veriyor? Dünyanın en iyi vücutlu adamı sizce kim?

Beni öyle çok iri vücutlar motive etmiyor. Daha sağlıklı görünen ve her hareketi yapabilen vücutlar her zaman daha dayanıklı ve güzel görünüyor. Greg Plitt vücudunu, motivasyonunu ve kariyerini beğendiğim bir isimdi, maalesef 2 yıl önce hayatını kaybetti.


Peki, dünyanın en iyi vücutlu kadını kim? 

Bana göre dünyanın en iyi vücutlu kadını Rosanna Arkle.


İleri yaşlarda kaslarınızın olumsuz etkileneceğini düşünüyor musunuz?

Yaşlandığımda kaslarım iyi durumda olacak, şüphem yok. Allah sağlık, sıhhat versin; gerisi teferruat.


Vücut geliştirme sporu size neler kattı?

Türkiye'de üç ayrı şampiyonada yarıştım. Ekim 2015'de Body-Fitness Dünya Şampiyonu oldum. Başarılarımın bana kattığı en önemli şeylerden birisi kendimi güçlü hissedip başarıya ulaşacağım yolları keşfetmem oldu.